چهارشنبه 4 مهر 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 7 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 17 فروردین 1397 - 03:31:00 | کد مطلب: 400160 چاپ
رونمايي پوستر جشنواره، نماد يك شناسنامه‌ي ملي

در جشن ۱۲۰سالگی سینمای ایران

کودک و نوجوان > فرهنگی - اجتماعی - سی و ششمین دوره‌ی جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر، از ۳۰ فروردین تا هفتم اردیبهشت‌ماه (۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ ) به دبیری «سیدرضا میرکریمی» در تهران برگزار می‌شود.

هم‌زمان با شصت و هشتمين دوره‌ي جشنواره‌ي جهاني فيلم برلين، پوستر رسمي سي و ششمين دوره‌ي جشنواره‌ي جهاني فيلم فجر در برلين و تهران رونمايي شد. پوستر اين دوره‌ي جشنواره، در آستانه‌ي صد و بيستمين سالگرد ورود سينما به ايران، با استفاده از عكسي قديمي مربوط به دوران ورود سينما به ايران طراحي شده است.

گفتني است «علي خورشيدپور»، طراحي پوستر اين دوره را برعهده داشته و طرح پوستر در ادامه‌ي نگاه فرهنگي‌هويتي جشنواره است كه در پوسترهاي دو دوره‌ي گذشته‌ي جشنواره نيز مورد توجه بوده است.

به گفته‌ي سيدرضا ميركريمي، دبير سي و ششمين جشنواره‌ي جهاني فيلم فجر، باشگاه 30هزارنفري هواداران و حضور علاقه‌مندان مردمي، دانشجويان، دانش‌آموزان و اهالي سينما و رسانه‌هاي ملي و بين‌المللي، پشتوانه‌ي برگزاري پررونق جشنواره است و طراحي بخش‌هاي متنوع جشنواره نيز، نويد يک رويداد استاندارد و در تراز مطلوب را مي‌دهد.

هم‌چنين اين دوره‌ي جشنواره در آستانه‌ي صد و بيستمين سال ورود سينما به ايران برگزار مي‌شود و جشنواره‌ي جهاني فيلم فجر برنامه‌هاي ويژه‌اي را به اين مناسبت طراحي کرده است.

 

دوچرخه شماره ۹۱۶

پوستر جشنواره‌ي سي و ششم

 

دوچرخه شماره ۹۱۶

پوستر جشنواره‌هاي سي و چهارم و سي و پنجم