سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 17 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 22 فروردین 1397 - 21:31:23 | کد مطلب: 402579 چاپ

زاکربرگ نگران در مقابل کنگره

ارتباطات > ارتباطات و فناوری - مارک زاکربرگ بنیانگذار فیسبوک، بدترین و سخت‌ترین دوران خود را پشت‌سر می‌گذارد و قرار است در ۲جلسه کنگره آمریکا درباره رسوایی شرکت مشاوره سیاسی کمبریج آنالیتیکا و دخالت روسیه در انتخابات آمریکا شهادت دهد.

به همین‌خاطر او توری را برای عذرخواهی در واشنگتن قبل از این جلسات شروع کرده تا شاید بتواند اعتماد کاربران را بازگرداند. درحالی‌که موج اعتراض به این شبکه اجتماعی به‌خاطر افشای اطلاعات حداقل ۸۷میلیون کاربر با پاک‌کردن حساب هر روز گسترده‌تر می‌شود، زاکربرگ با چهره ناآرام رایزنی‌های خود را ادامه می‌دهد.

به‌تازگی استیو وزنیاک به‌عنوان یکی از مؤسسان اصلی شرکت اپل هم به کمپین علیه افشای اطلاعات پیوست و حساب کاربری خود را در فیسبوک پاک کرد. روز گذشته هم فیسبوک ارسال اعلان‌ها را به کاربران برای اطلاع‌رسانی درباره افشای اطلاعات‌شان آغاز کرد.

براساس اعلام فیسبوک، تمامی کاربران یکی از این دو اعلان را دریافت می‌کنند: یا اطلاعاتشان در دسترس شرکت کمبریج آنالیتیکا قرار گرفته و اعلانی مرتبط با این مسئله دریافت می‌کنند، یا اطلاعات‌شان خارج از دسترسی این شرکت بوده که باز هم این مسئله به آنها اطلاع داده می‌شود.