چهارشنبه 4 مهر 1397 | به روز شده: 22 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 - 08:59:16 | کد مطلب: 405285 چاپ

امیر سرخوش عنوان نخست مسابقات اسنوکر قهرمانی آسیا را تصاحب کرد

ورزش > ورزش‌های دیگر - همشهری آنلاین:
امیر سرخوش قهرمان سی و چهارمین دوره رقابت‌های اسنوکر قهرمانی آسیا شد. هر سه مدال آسیایی نصیب ایرانی‌ها شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس، مرحله فینال سی و چهارمین دوره رقابت‌های اسنوکر قهرمانی آسیا روز شنبه 22 اردیبهشت ماه با قضاوت افشین دهقانی، داور بین‌المللی کشورمان برگزار شد و طی آن امیر سرخوش با برتری 6 بر 1 مقابل علی قره‌گوزلو مدال طلای این رقابت‌ها را از آن خود کرد. بدین ترتیب علی قره‌گوزلو نایب قهرمان شد و احسان حیدری‌نژاد و بابر مسیح از پاکستان به مقام سوم مشترک دست یافتند.

این نخستین بار در تاریخ اسنوکر آسیا است که یک کشور موفق به کسب هر سه مدال طلا، نقره و برنز می‌شود.

قضاوت این دوره از مسابقات بر عهده فرهاد طاهری، بهزاد بیابانی، محسن اخوت، هومن صمیمی، حسام قابلی، حسن اسماعیل‌زاده، فرهاد محمدی، افشین دهقانی، پانته‌آ صادقی، علیرضا سیلسپور، آرمین قلی‌پور، علی جدیدی از ایران و عرفان علی میرزا از هند، وانگ وی از چین، محمد نوح امیرمختار از سریلانکا، احمدقاسم اسد ابوراح از اردن، نوید کاپادیا از پاکستان و تذ مینگ لی از هنگ کنگ به سرداوری منصور مقدم بود.

رقابت‌های اسنوکر قهرمانی آسیا 16 اردیبهشت ماه با حضور یازده کشور ایران، تایلند، افغانستان، هند، میانمار، قطر، عراق، پاکستان، هنگ کنگ، سوریه و فلسطین آغاز شد و روز شنبه 22 اردیبهشت ماه با مشخص شدن قهرمان به پایان رسید.